Ev Haberleri
İki Katlı Çelik Evler PDF Yazdır E-posta
104Çelik konstrüksiyon evler depreme dayanıklılığı ve direnci ile bilinmektedir. Tek katlı çelik evlerden çift katlı dubleks evlere, tripleks çelik evlerden çok daha büyük evlere tüm alanlarda kullanılabilir yapısı ile, yıllarca dayanıklılığı ve estetik, ergonomik görünüşü ile tam bir yeni çağ evidir. Amerikan evleri olarakta anılan bu tip yapıların tek farklı noktası çelik konstrüksiyon yapı olmasıdır. Bunun avantajları ise tek farklı noktanın sağlamış olduğu birçok özelliktir. Bunların başında fiyatlarının betonarme yapılara göre avantaj sağlamasıdır. Kaybedilen zamanı ve bütçe açığını prefabrik çelik konstrüksiyon evler giderir. Prefabrike kelime anlamıyla önceden hazırlanmış fabrikasyon ürün anlamına gelmektedir. Çelik evlerde de aynı şekilde daha önceden çıkartılan proje çerçevesinden çelik konstrüksiyon yapı malzemeleri ayarlanır ve montajına hazır hale getirilir. Öyleki iki katlı çelik evler bir kaç gün içinde inşa edilerek kullanılabilir hale getirilirler.

celik ev__iki_katli_konut_karmod_01

Çeşitli profil kalınlıklarına ve malzeme ebatlarına sahip çelik evler için 
önce zemin etütü yapılır ve çelik evin kurulacağı bölgeye göre doğal ortam şartları incelenir. celik villa_dubleks-evler
Örneklendirmemiz gerekirse, yoğun kar alan bölgelerden birisi olan 

 Hakkari'ye yapılacak çelik ev ile yoğun yağmur ve dolu yağışı alan karadeniz bölgesine yapılan çelik ev özellikleri İzmir veya Antalya'ya yapılacak çelik evle teknik anlamda benzerlik göstermeyebilir. Bu sebeple çelik ev fiyatlarındada değişiklik gözlenir. Hakkari bölgesine yapılacak çelik ev daha fazla kar yükü taşıması gerekirken, karadeniz bölgesinde yoğun yağmur ve sık dolu yağışı alan bölgedeki çelik eve daha dayanıklı gerekirse sac panel çatı sistemi gerekmektedir.

celik-yapi-kar-icerisinde-cok-saglam

Ancak çok fazla rüzgar, yağmur ve kar görmeyen sıcak iklim bölgelerinde ise daha hafif malzeme kullanılarak üretilen çelik evlerin fiyatları daha ucuza gelmektedir. Duvar kalıklıkları ve ısı, ses yalıtımlarıda buna göre dizayn edilen çelik evler size aradığınız mutlu ortamı yaratırlar.


celik-ev-iki-katlidoublex celikdoublex ozeltasarim 2ikikatli celik villa ozeltarasimikikatli ozeltasarim celikLuxury-Villas-and-Homes-581
c
 

Dünyada prefabrik haberleri

    Prefabrik dünyası ve hazır ev sistemlerinin gelişmeleri hakkında bilgi için tıklayınız...