Ev Haberleri
Prefabrik Villa Çizim ve Planları PDF Yazdır E-posta

Hazır Panel Duvar YapısıPrefabrik villa için mevcut hazır planlar bulunmaktadır bunların dışında isteğe bağlı her türlü plan ve proje uygulayabiliriz yada sizde kendi plan ve projenizi gerçekleştirebilirsiniz tüm planları ve projeleri Çelik Yapı olarak uygulanabilir.

Arsa tesbitinden sonra plan ve proje oluşturulur çizilen projeye göre temeli atılır. Temel atılırken çizilmiş plana göre duvar ve çatı makasları oluşturulur.Bu aşama tamamlandıktan sonra montaj yapılır.

 

Ön üretimli hafif prefabrik yapılar önceden hazırlanmış beton zemin üzerine monte edilir. Sistemin çelik konstrüksiyon olması ile prefabrik yapıların en büyük avantajı, depreme dayanıklı ve hafif olmasıdır.

Prefabrik yapıların kısa sürede imal edilmesi ve hızlı montaj sağlaması, defalarca sökülüp tekrar monte edilebilir özellikte oması, bu yapılara olan tercih sebebini artırmaktadır.

Prefabrik binalar istenilen ölçüde ve dizaynda üretilmektedir. Yapılar tek katlı olabildiği gibi iki veya üç katlı da üretilebilmektedir. Ürün sevkiyatları kamyon, tır, gemi, yük konteyneri, tren veya kargo uçakları ile yapılabilmektedir. Fibercement levhalı panel sistem yapıların yüklemesi ve indirilmesi için vinç gerekmez. Fibercement bulonlu Tip bina ve Sac panel sistem binalarda vinç gerekmektedir. Yurtdışı üretimlerde malzemeler uluslararası taşıma ve paketleme kurallarına uygun olarak ambalajlanmaktadır.

Prefabrik binalar elektrik tesisatı, sıhhi tesisat, boya, cam dahil teslim edilebildiği gibi, elektrik tesisatı, sıhhi tesisat, boya, cam hariç şekilde teslimat da yapılabilir. Kullandığımız malzemelerin tamamı TSE belgeli ve çoğu ISO 9001 belgelidir. Kullandığımız hammaddeler TSE ve DIN normlarındadır.

Prefabrik yapılarda ve konteynerlerde dış cephe, iç cephe, tavan ve arakat döşemesinde kaplama malzemesi olarak kullandığımız fibercement levha/HEKIMBOARD marka çimento, silikat ve selüloz elyafdan oluşmuş olup, yüksek basınçta ve ısıda fırınlanarak üretilmektedir. Bu yöntemle levhanın ısı farklılıklarından ve iklim şartlarından deforme olması önlenmektedir.

 

 

tkg01tkp01-1tkp01-2

tkg02tkp02-1tkp02-2

tkg03tkp03-1tkp03-2

tkg04tkp04-1tkp04-2

tkg05.tkg05-2tkg05-3

 

 

Dünyada prefabrik haberleri

    Prefabrik dünyası ve hazır ev sistemlerinin gelişmeleri hakkında bilgi için tıklayınız...